Wydawnictwo muzyczne

Wydawnictwo muzyczne

HIRUNDO MARIS – POÉSIE ET MUSIQUE

Kierowany przez Ariannę Savall i Pettera Udlanda Johansena zespół Hirundo Maris znany jest z poszukiwań nowych muzycznych światów i form ekspresji. W centrum zainteresowania zespołu znajduje się muzyka dawna – od średniowiecznej, przez renesans, aż po barok, a także muzyka ludowa, ballady, improwizacje i oryginalne kompozycje współczesne.

Nowy projekt pod tytułem „Poésie et Musique” poświęcony jest pieśni artystycznej – gatunek ten uprawiali najważniejsi kompozytorzy XIX i XX wieku, tacy jak Schubert, Schumann, Brahms, Faure, Grieg i wielu innych. Wielu twórców uważało tę formę za jedną z najszlachetniejszych, stanowiącą doskonałą symbiozę słowa i dźwięku. Jest to zarazem gatunek, który sięga tradycji średniowiecznych trubadurów i minstreli. Hirundo Maris nadaje pieśniom nową szatę dźwiękową – skład wykonawczy to sopran, tenor, potrójna harfa barokowa, skrzypce, mandolina, gitary, kontrabas i instrumenty perkusyjne.

Wśród utworów na płycie znajdują się pieśni kompozytorów takich jak: Robert Schumann, Franz Schubert, Edvard Grieg, Richard Strauss, Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz, Ernest Chausson i Federico Mompou.

 

Płyta Zespołu Hirundo Maris „Poésie et Musique” dostępna jest na stronie:

Hirundo Maris – Poésie et Musique

Link do Spotify: