Wydawnictwo książkowe

Wydawnictwo książkowe

ALFONS KUŁAKOWSKI MALARSTWO

Alfons Kułakowski dzieciństwo i młodość spędził w Bakczarze na Syberii, gdzie został przymusowo przesiedlony wraz z rodziną. W 1944 r. uciekł do Kazachstanu. W 1945 r. rozpoczął studia malarskie w Ałma-Acie. Tam miał swoja pierwszą indywidualną wystawę w 1952 roku. W 1953 r. przeniósł się do Samary. Trzy lata później został przyjęty do Związku Plastyków ZSRR. W 1992 r. wrócił do Ałma-Aty. Prace jego były wystawiane w Moskwie, Leningradzie, Samarze i innych miastach Rosji. Był głównym malarzem Fundacji Sztuki i rektorem Szkoły Reklamy w Samarze.

W tym katalogu wydanym za sprawą wystawy twórczości Alfonsa Kułakowskiego w latach 2009-15. Odbyła się ona w maju 2016 roku na terenie Galerii Centrum Nowohuckiego Centrum Kultury. Wszystkie prace zamieszczone w tym katalogu prezentują zamiłowanie artysty do pejzaży oraz martwej natury, a także niesamowity kunszt i prawdziwą rękę mistrza.

Katalog składa się z niemal 80 sztuk reprodukcji obrazujących twórczość Alfonsa Kułakowskiego na przestrzeni lat 2009 – 2015.

 

Wydawca: Nowohuckie Centrum Kultury

Kurator: Joanna Gościej- Lewińska

Współpraca wydawnicza: Przedsiębiorstwo Społeczne Agencja Artystyczna GAP

ISBN: 978- 83- 940442-7-5

Katalog można nabyć na stronie:

Alfons Kułakowski – Malarstwo