Koncerty

Koncerty

WAGLEWSKI +

Waglewski Plus, Voo Voo, Waglewski Fisz Emade oraz Goście specjalni wydarzenia: kapela Tęgie Chłopy, Natalia Przybysz, Alim Qasimov i niespodziewany gość podczas Open Eyes Economy Summit 2016. To, co miało wydarzyć się w Krakowie podczas spotkania niezwykłych muzycznych indywidualności do końca pozostawało tajemnicą.

Podczas tego koncertu można było usłyszeć młodziutką kapelę Tęgie Chłopy, która kontynuuje tradycje muzyki tanecznej Kielecczyzny w jej autentycznej formie. Repertuarem i instrumentarium nawiązują do najlepszych wzorów – tradycyjnych kapel, ogrywających niegdyś wiejskie zabawy.

Natalia Przybysz jest dziś jedną z najbardziej charyzmatycznych i znanych polskich wokalistek, inspirujących się soulem, funkiem i bluesem.

Alim Qasimov jest mistrzem Mugham, klasycznej muzyki Azerbejdżanu, liczącej ponad tysiąc lat i łączącej tradycyjną poezję z instrumentalną improwizacją. Alimowi towarzyszyć będzie jego córka Fargana Qasimova, z którą wspaniale zagościli na płycie Voo Voo „Dobry wieczór” oraz podczas ubiegłorocznego koncertu zespołu na festiwalu w Jarocinie.

Fisz Emade pojawili się w nagrodzonym Złotą Płytą wspólnym projekcie z Wojciechem Waglewskim „Matka, syn, Bóg”.