Koncert Mai i Andrzeja Sikorowskich na wspomnienie

Muzyka

Połączenie dwóch muzycznych pokoleń i kultur — polskiej oraz greckiej, opowieść o rodzinie, która łączy dwie tradycje, jednak zawsze z naciskiem na ich wymowę, liryzm oraz z tezą, że konsekwentna poetycka wypowiedź może oprzeć się komercji.

W programie szóstego koncertu poświęconego pamięci Tadeusza Gardziela usłyszymy piosenki Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty, wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów. Artysta wystąpi w duecie z córką Mają Sikorowską, przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika oraz Gertrudy Szymańskiej i Tomasza Kupca.  Podczas Koncertu dla Tadzia zabrzmią największe przeboje grupy Pod Budą (Kap, kap, płyną łzy), jak i z solowej kariery Andrzeja Sikorowskiego: Kraków Piwna 7, Lecz póki co żyjemy, Na całość, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa, Ale to już było, oraz pochodzące z trzech wspólnie nagranych z Mają płyt (Kraków-Saloniki, Sprawa rodzinna, Okno na Planty).

Organizatorami koncertu są: Fundacja im. Tadeusza Gardziela, Miejski Ośrodek Kultury MORS w Dębicy, Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej oraz Agencja Artystyczna GAP.

 

Zapraszamy!

Koncert dla Tadzia, 28 października, godz. 17:00

Dom Kultury i Kino „Kosmos” w Dębicy, ul. Ignacego Lisa 3

wstęp wolny

 

 

WRÓĆ

FreshMail.pl